Merag-Cres-sv.Salvadur 17.01.

Slike Stjepan

Slike Dragan

Datum: nedjelja 17. 01. 2016.

Vodič: Stjepan Janeković 092/114 75 00

Okupljanje 1 km iznad Valbiske na proširenju i raskršću za Picik u 6:45 h; na Valbiski se za dnevno parkiranje mora platiti 50,- kn; pregrupiranje u minimalni broj automobila za prelaz na trajekt u 7:15 h i vožnju do Cresa; od Merga do Cresa trebamo autom komotno 20 minuta

Težina puta: lagana kamenita staza, djelomično po makadamu, ukupni uspon oko 520 m,

Opis puta: pješačka tura počinje kod kampa Stara Gavza i kroz maslinike ide do kapelice i vidikovca sv. Salvadura i dalje stazom do ruine kapelice sv. Blaža, 6,5 km i oko 2:30 h hoda. Vraćamo se istom stazom natrag do Stare Gavze i natrag na trajekt u 15:00 h.

Oprema: primjerena odjeća za hodanje po kamenitom terenu, okrepa i piće iz ruksaka, planinarska, zdravstvena i osobna iskaznica. U slučaju nepogodnog vremena izlet se odgađa. S. Janeković, 8. 1. 2016.

IZLET JE NA VLASTITU ODGOVORNOST!