Posljednji izlet

Tuk (Mrkopalj) - Bjelolasica 27.02.

Slike

Broj izleta: 102

Datum: 27.2.2016.

Dan: subota

Mjesto i vrijeme okupljanja: Tifon, most (8:00) Dom Tuk, Mrkopalj (9:00)

Smjer: Tuk (875 m) - Matić Poljana - sklonište Janjčarica (1235 m)

Trajanje hoda: oko 5h laganog hoda po snijegu (10 km, +/-350 m)

Vodič: France Chopinet (099 67 65 339)

Prijevoz: osobni automobil

Opis puta:

Okupljamo se na Tifonu, iza Krčkog mosta u 8 h

Pravac kretanja:

Početna točka ovog planinarskog izleta je PD „Bijele Stijene“ u Tuku (875 m). Planinarska staza od doma najprije vodi stazom uz rub šume do početka Matić Poljane (1:00) koja je u naravi travnata visoravan široka oko 300 m i dugačka gotovo 3 km. U njenom središnjem dijelu izgrađen je spomenik palim borcima iz II. svjetskog rata (u pravilnom nizu postavljeno je 28 vapnenačkih monolita). Počinje se lagano uspinjati makadamskom cesticom po kojoj za oko 3:00 stiže na prijevoj Janjčaricu. Tridesetak metara desno iznad prijevoja, na maloj zaravni, nalazi se planinarska kuća. PK Janjčarica (1236 m) otkuda seže lijep pogled na Bjelolasicu. Nakon pauze slijedi povratak istom stazom.

Tko želi, u domu je na meniju  fažol + kobasica + salata kiseli kupus za 30 kn.

Više informacija na sastanku srijedu 24.02. u 19:00 h, Društveni centar Kijac.

Napomena:

Tko želi koristiti krplje, može (javite se prije !). Mora imati mogućnost nositi krplje na ruksaku.

▲ izlet je na vlastitu odgovornost !

Oprema:

- tekućina, hrana po želji

- imati gojzerice, gamaše, štapove, kapa i rukavice

- planinarska i zdravstvena iskaznica