Pohod Protuletje u Puntu 10.04.

Pohod PROTULETJE U PUNTU

Nedjelja,10.04. 2016
Okupljanje:  09 sati kod pošte u Puntu
Smjer puta:  PRGON - ŽIČEVO - VELI VRH (541 m n/v) MALANTRUŠ - RICOMP
Težina staze: lagana
Dužina staze: 4,30 sati
Visinska razlika: 541 m
Vodič: Ibro Veletanlić (mob. 091/7941091)

Opis puta
Iz Punta krećemo u 9,30 sati prema Velom Vrhu. Prilično oštar uspon počinje na izlazu iz Punta, na početku Prgona i vodi nas KRIŽNIM PUTEM oko pola sata do Vrh Prgona. Odavde se put blago uspinje, dijelom makadamom, a većim dijelom uzduž suhozida i  gotovo neprohodnu šumu šmrike, do Barbine,
Žičeva i Velog Vrha.
Sa Velog Vrha vraćamo se preko Malantruša i Vrh Runtel-a do Ricompa i, nakon dvadesetak minuta, dolazimo u centar Punta na našu ishodišnu točku.

Nakon pohoda, besplatan ručak za sudionike!

Učesnicima pohoda se preporučuje od opreme duge hlače i obuća tvrđeg džona. Tenisice nisu pogodne za ovakav teren. Sa sobom ponijeti dovoljno vode.

Svaki učesnik pohoda pristupa istom na vlastitu odgovornost.

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta ili drugih nepredviđenih okolnosti organizator može promijeniti plan pohoda ili isti otkazati.