Posljednji izlet

Karavanke (SLO) - odgađa se

Mosor 04.06. - 05.06.

MOSOR - 3. MOSOR FILM FESTIVAL

Datum: 4. i 5. lipnja 2016. godine (subota i nedjelja)

Mjesto: Mosor iznad Splita

Cilj:  Prisustvo na 3. MOSFF i planinarenje

Prijevoz: vlastiti, kombi i osobni automobili. (U slučaju ogromnog interesa: minibus ili autobus)

Plan:

1. dan

Polazak: 7.00 sa mjesta okupljanja: benzinska postaja Tifon, kopno nakon Krčkog mosta. Nakon 5 sati vožnje i oko 370 km, vozila se ostavljaju u mjestu Gornje Sitno.

12.00 Polazna točka (605 m) prema domu Umberto Girometta (868 m) ca 45 - 60 min uz 25 min srednje teškog uspona.

13,00 - 14,00 smještaj, odmor, okrepa u domu ili iz ruksaka.

14.00 - polazak prema najvišem vrhu Mosora, Veliki Kabel (1.339 m) ca 2 h srednje teški uspon. Povratak manje teškim spustom preko skloništa Kontejner do doma oko 19.00 sati. Odmor, okrepa.

20.00 - program na livadi ispod doma i oko 21.00 prikazivanje video filmova izabranih za 3. MOSFF. Program može trajati do 02.00 sati

2. dan

7.30 - nakon doručka, polazak srednje teškom stazom do Vickovog skloništa (1300 m) te grebenom do vrha Ljubljan (1262 m), Povratak kružnom stazom do doma ca 5 - 6 sati hoda. Oko 13.30 okrepa u domu i odmor

14.30 - spust do vozila ca 45 minuta te povratak. Planirano vrijeme povratka do benzinske postaje oko 21.00 sati

Uvjeti izleta:

Staze su označene kao srednje teške (zahtjeva se kondicija). Obvezna je standardna planinarska oprema, odgovarajuća obuća i odjeća u skladu sa vremenskim prilikama, zaštita od sunca, kiše ili hladnoće. Prikladna oprema za spavanje (po želji vreća, šator, podmetač). Šatorsko krilo ili slično za sjedenje na livadi prilikom projekcija. Kokice, čips, grickalice.

Obvezno je članstvo u HPS-u sa plaćenom članarinom za tekuću godinu, pl. iskaznica, osobna i zdravstvena iskaznica. Osobni set za prvu pomoć, dovoljna količina vode (u domu moguća obnova zaliha), naglavna i druga svjetiljka, štapovi za hodanje, papuče za dom, pribor za osobnu higijenu te druga oprema sukladno preporukama opće planinarske škole.

Planirani troškovi: do 500,00 kuna po osobi (najam kombija, osobna vozila, gorivo, cestarina, spavanje, jelo i piće u domu ili putem…)

Prijavom na izlet svaki član HPS-a potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu i da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionici su dužni tijekom izleta ponašati se u skladu sa planinarskom etikom te slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu, prekinuti ili otkazati izlet.