Nadolazeći izlet

Sabotin 04.09.

Sabotin (609 m) – Muzej - Park Miru (prvi svjetski rat)

Datum:  4.9.2016.

Dan:  Nedelja

Mjesto i vrijeme okupljanja: Most : 7:00, Vrata Jadrana 7:30

Smjer: Solkan-Sabotin-Solkan

Trajanje hoda: Oko 5h laganog hodanjea, +/-520 mnv

Prijevoz: Autokaravana, 3 sata do Gorica, 80 kn (2*125 km +vinjeta 15 euro)

Vodič:  France Chopinet (099 67 65 339)

Opis puta:

Od parkinga u Solkan (blizu Nove Gorice i Gorice, visina 84 m) krećemo kraj Soća prema vrhu Sabotin. Staza ide prvo uz rijeku, zatim se penjemo do Doma i muzeja Prvog svjetskog rata. Tamo nas čeka super pogled na Italiju i Sloveniju (Sveta Gora, Triglav, Stol, Gorica). Posjet Muzeju (2 EUR), tko želi, i kaverni koji su gradili vojnici prije 100 godina (obavezna lampica!!! sa baterijom, naravno). Tko želi jesti, može u Domu, na meniju su jota i gulaš, od 4 do 6 EUR. Poslije 2 sata hodanja i pauze, krećemo dole preko grebena, drugom stazom, na južnu stranu. Pokupimo pečat na vrhu Sabotina (609 m), zatim posjetimo Crkvu San Valentino (14. stoljeće), zatim nastavljamo spuštanje prema Solkanu. Kratka pauza sa pogledom na Soču, more, Triglav, Stol, Goricu, Krn...

Slike su na internet, PD Obzova, Nedelja 26.10.14 (France).

Napomena:

Uzeti dovoljno hrane i tekućine. Lampica !!!!

▲ izlet je na vlastitu odgovornost !

Oprema:
-tekućina, hrana po želji.
-imati gojzerice ili čvrste treking tenisice, štapove i toplo odjelo
-planinarska i zdravstvena iskaznica.