Posljednji izlet

Staza kuša i krša 29.01.17.

Slike Stjepan - album 1

Slike Stjepan - album 2

Datum: 29.1.2017. (nedjelja)

Prijevoz: autobus (cijena 50 – 60 kn ovisno o broju putnika)

Polazak: 7:30 autobusna stanica Krk – 7:45 Plodine (Malinska) – 7:50 Kijac – 8:00 Omišalj

Vodiči: Diana Matešić i Marijana Mužević (PD Strilež)

Opis puta:

Pješačka staza počinje iza autobusne stanice u Jadranovu i uspinje se do prijevoja Orljak na 260 mnv a nakon toga nas vodi grebenom koji odvaja Vinodolsku dolinu od mora prema vrhu Sopalj 321 mnv.. Staza pruža divne poglede na Jadranovo, Dramalj i Crikvenicu, naš Krk i cijeli Kvarner, planine Velebit i Učku, jezero u Triblju, gradine u Driveniku i Grižanama. Posjetit ćemo ruševnu kapelu Sv.Kuzme koja je podignuta nad ostatcima veće ranosrednjovjekovne crkve, uz koju je postojalo i malo groblje. Prema raspoloženju ekipe i uvjetima na terenu, možemo nastaviti dalje stazom kuša i krša prema Kavranovoj steni 301 mnv i Crikvenici ili se spustiti u Dramalj, gdje će nas čekati autobus. Nakon pohoda možemo prošetati Crikvenicom i pogledati Veliku maškaranu povorku.

Trajanje ture oko 4 sata.  Nezahtjevna markirana planinarska staza. Kameniti teren

Oprema: primjerena planinarska odjeća i obuća, planinarska, zdravstvena i osobna iskaznica

Prijavom na izlet svaki učesnik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.