Bag - Sv. Nikola 22.11.

Prijevoz: vlastiti prijevoz

Mjesto i vrijeme okupljanja: Zarok, sam kraj Vele plaže, u 9.00 sati

OPIS:

Ovo je još jedan u nizu izleta oko Baške. Imat ćemo priliku sakupiti još dva žiga u knjižici ovdašnjih šetnjica i uživati cijelim putem u pogledima koji oduzimaju dah.

Izlet je kondicijski srednje zahtjevan.

Hodat ćemo istom stazom u oba smjera oko 10 km i otprilike ukupno do 5 sati hoda. Sa parkirališta u podnožju brda, na samom kraju Vele plaže krenut ćemo kroz pješčaru laganim usponom kroz borovu šumicu, podno penjališta Bag te strmijim, ali ne previše dugim usponom do prijevoja Vraca. Neposredno iznad prijevoja, nakon pet minuta uspona dolazimo do vrha Bag, našeg prvog žiga. Ovdje smo na otrpilike pola puta do naše krajnje točke. Nakon pauze krećemo dalje putem kroz obalni krš do prijevoja Stanikovica gdje ćemo se spustiti u uvalu u kojoj se nalaze ruševine crkvice sv. Nikole i naš drugi žig.

Nakon odmora vraćamo se istim putem.

Rok prijave je subota, 21.11.2020. Prijave se zaustavljaju nakon prijavljenih 30 članova, u skladu s najnovijim preporukama CZ.

Oprema: Primjerena odjeća za planinarenje, gojzerice, štapovi, okrepa, dovoljno vode, planinarska, zdrastvena i osobna iskaznica.

VAŽNO!!!      Zbog poznate situacije sa Covid-19 OBAVEZNO je korištenje zaštitne maske u zatvorenim prostorima dok se na otvorenom prostoru maske ne moraju nositi ukoliko je osigurana međusobna udaljenost od najmanje 1,5 m.

Prijave i informacije kod vodiča:

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-u za tekuću godinu  te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.