Staza Malog princa 04.09.22.

Slike Ibro

Staza Malog princa

Datum, dan: nedjelja,04.09.2022 .

Vrsta prijevoza: osobni automobili

Mjesto i sat polaska: Tifon 7:00 sati

Povratak: u večernjim satima

Cijena prijevoza u dogovoru s vozačem

Ukupno cca 400 km i 80 kn cestarina za oba smjera

Opis izleta:

Vožnja preko Senja i Žute Lokve gdje se uključujemo na autocestu do izlaza Sveti Rok uz usputno stajanje. Dolazimo do naše početne točke na cesti Gračac-Obrovac podno Crnopca.

Prvi dio staze nas vodi do skloništa Crnopac u trajanju do sat vremena, kod skloništa ćemo napraviti kraću pauzu te krećemo na kružnu Stazu Malog princa (gdje ćemo obići konobu, vidikovac, Zdenkovu jamu i prijeći preko kičme); trajanje oko 4 sata.

Crnopac je predio Južnog Velebita, koji je zbog svog krševitog terena vrlo atraktivan. Teren je pun jama, ponikvi i strmih litica, a staza Malog Princa je kružna i prolazi kroz stijene, preko stijena i kroz šumu. Staza je osigurana sajlama, klinovima i metalnim ljestvama. Tura je teška i zahtjevna i na mnogim se mjestima za penjanje ili spuštanje treba pomagati i rukama.

Rok prijave: subota, 03. 09.2022. do 16 sati

Zahtjevnost staze: kondicijski srednje zahtjevna, tehnički zahtjevno

Oprema: osnovna planinarska oprema, zaštita od kiše i vjetra te obavezna zaštita od sunca

Hrana i piće iz ruksaka, ponijeti dovoljno vode

Vodič: Alen Čančarević

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-u za tekuću godinu  te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.