Vipava Gradiška tura 09.10.22.

Slike Dragan

Slike - ostali

Gradiška tura (Furlanova put) ferrata

Dan i datum: nedjelja, 09.10.2022.

Vrsta prijevoza: osobni automobili

Mjesto i sat polaska: Vrata Jadrana 7:00 sati

Povratak: u večernjim satima

Cijena prijevoza: u dogovoru s vozačem Ukupno cca 180 km (Vrata JadranaGradišće-Vrata Jadrana). Vinjeta za Sloveniju nije potrebna

Opis izleta:

Nakon prelaska granice vozimo se kroz Sloveniju do mjesta Gradišće pri Vipavi. Parkiramo vozila kod kampa „Tura“ te krećemo sa usponom. Do ulaska u ferratu-osigurani put imamo oko pola sata. Pripremamo tehničku opremu i kroz osigurani dio puta imamo oko sat vremena, nakon toga do vrha još pola sata. Spuštamo se po okolnoj planinarskoj stazi do automobila. Izletu mogu pristupiti samo članovi koji poznaju tehničku opremu za osigurane planinarske puteve.

Obavezna oprema: kaciga, penjački ili pojas za ferrate, Y set za samoosiguranje. Sva obavezna oprema mora biti orginalna i certificirana, improvizacije nisu dozvoljene. Preporuka dodatno još jedna traka (60-100 cm) ili kratko uže zamka i barem jedan karabiner (sponka). Rukavice za ferratu ili neke druge čvrste rukavice (biciklističke, kožne ili slično) Društvo posjeduje nešto opreme te se zainteresirani mogu javiti ako im nešto nedostaje, po sistemu tko prije njegovo.

Rok prijave: petak 07.10.2022. do 20 sati

Zahtjevnost staze: kondicijski srednje zahtjevno, tehnički vrlo zahtjevno

Ostala oprema: osnovna planinarska oprema, zaštita od kiše i vjetra. Hrana i piće iz ruksaka, ponijeti dovoljno vode.

Vodič: Alen Čančarević

Prijavljeni za ovaj izlet ako mogu neka dođu na našu eko akciju u subotu te ćemo nakon iste održati i kratku vježbu ponavljanja korištenja opreme i kretanja po osiguranim putevima.

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-u za tekuću godinu te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča.

U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.