Treskavac - Draga Bašćanska 22.12.12.

Slike Stjepan

Slike Dragan

TRESKAVAC – OBZOVA – DRAGA BAŠĆANSKA

Broj izleta: 99

Datum: 22. prosinac 2012. (subota)

Mjesto okupljanja: Treskavac u 9.00 h.

Težina puta: Lagan, povremeno slabo obilježen put s kraćim zahtjevnijim dionicama prilikom spuštanja u Bašćansku Dragu (razasuto sitno kamenje i podlokana staza). Trajanje hoda ~ 4 - 5 sati. Prevaljeni put ~ 9 km.

Vodiči : Dragan Nišler (098 1873 209) Stjepan Janeković (092 114 7500)

Neće biti posebnog sastanka prije izleta, već će program biti objavljen na web stranicama društva. SMS poruke biti će dostavljene članovima društva.

Opis puta: Vrh Obzova nalazi se na 569 metara nadmorske visine. Nakon predaha na samom vrhu, kreće se markiranom stazom prema Bašćanskoj Dragi. Dolaskom na parkiralište svi se ukrcavaju u automobile i kreću prema Treskavcu do automobila koji su tamo ostali parkirani.

Oprema: Primjerena odjeća za planinarenje, gojzerice, štapovi, okrepa, dovoljno vode, planinarska, zdrastvena i osobna iskaznica. Izlet je na vlastitu odgovornost!

Cijena izleta:    Troškove prijevoza rasporediti ovisno o broju sudionika u pojedinom automobilu.

Nakon izleta u planu je domjenak za članove društva u konobi “Vrbnička žlahtina”, u Vrbniku (~15.00 h).

Domjenku mogu prisustovati i članovi koji neće biti na izletu.

U slučaju lošeg vremena izlet se odgađa ALI DOMJENAK NE!

Kontakt osoba – Dragan Nišler - 098 1873 209.