Treskavac - Bag - Baška 26.09.15.

Slike Dragan N.

VACLAVOV GREBENSKI PUT

(s planinarima iz PD Novo Mesto)

TRESKAVAC (318 m)  – OBZOVA (569 m)  – VELIKI HLAM (482 m) - BAG (185 m)  - BAŠKA

Datum: 26.9.2015. (subota)

Prijevoz: osobnim automobilima

Polazak: okupljanje u 9:00 sati na prijevoju Treskavac

Vodiči: Diana Matešić, Zoran Uzelac  i vodiči PD Novo Mesto

S planinarima iz Pohodniškog društva  Novo  Mesto proći ćemo  jednu od najljepših grebenskih staza „Vaclavov grebenski put“ od Treskavca do Baga i spustiti se u Bašku. Zbog prekrasnih pogleda na otoke, kopno i Bašćansku kotlinu napravit ćemo više pauza, pa planiramo dolazak u Bašku između 16:00 i 17:00. Za šofere ćemo organizirati prijevoz do Treskavca, a planiramo i zajedničku  večeru u nekoj od bašćanskih konoba.

Oprema: primjerena planinarska odjeća i obuća, planinarska, zdravstvena i osobna iskaznica

Prijavom na izlet svaki učesnik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.  U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, moguće su promjene plana ili potpuno otkazivanje izleta.