Dinara i Promina 21.06.-23.06.19.

Datum: 21.-23. lipnja 2019

Dan: petak - nedjelja

Polazak je 21. lipnja u 16:00 sati iz Krka

Realizacija izleta je osobnim automobilima.

Plan izleta:

21.lipnja (1. dan): vožnja Krk-Knin 260 km u trajanju cca 4,5 sata sa usputnim stajanjima. Nakon dolaska u Knin smještaj u sobama te večernje druženje.

22. lipnja (2. dan): ustajanje i kretanje za Glavaš u 7:00 sati,(vožnja 24 km).Prisustvovanje Tradicionalnom usponu na Dinaru 1831 metara u organizaciji Hrvatskog planinarskog saveza. Trajanje uspona 4 sata te ukupnog hoda do 8 sati a visinskom razlikom oko 1300 metara. Nakon silaska je organiziran ručak u Glavašu za sve sudionike pohoda.

23. lipnja (3. dan): ustajanje i kretanje za Drniš (25 km) te uspon do pl. kuće Promina i najvišeg vrha Promine Čavnovka. Trajanje uspona do 2,5 sata. Silazak te vožnja do Krka sa usputnim stajanjima po potrebi. Dolazak u Krk u večernjim satima.

Izlet je tehnički nezahtjevan, ali drugi dan kondicijski srednje zahtjevan zbog dužine hoda.

Na terenu potrebna osnovna planinarska oprema uz dobru zaštitu od sunca i padalina.

Potrebna dovoljna količina vode ili druge tekućine zbog viših temperatura tijekom dana.

Smještaj i noćenje u sobama opremljenim posteljinom i kupaonicama te zajedničkom kuhinjom za korištenje. Prehranu potrebno samostalno osigurati.

Cijena po osobi iznosi ukupno 340,00 kn. Prijevoz 220 kn, te smještaj 120 kn za oba noćenja.

Prijave do 18.06.2019.

Ograničen broj sudionika zbog smještajajnih kapaciteta

Vodič Alen Čančarević