Draga Bašćanska - Obzova 23.06.19.

Datum:23.06.2019.

Dan: nedjelja

Prijevoz : osobni automobili

Mjesto i vrijeme okupljanja:  Draga Bašćanska (iza crkve Sv Rok u 7 sati (zbog  topline)

Smjer Draga Bašćanska - Obzova

Vrijeme hoda: oko 4 sata I 30 min.

Težina puta: Lagan

Visinska razlika 513 m

Vodič: Ibro Veletanlić mob.091 7941091

Opis puta

Iz Drage idemo makadamom nekoliko stotina m, a potom se lijevo odvaja uska šumska staza koju slijedimo do područja Kunja Labor gdje se, desno, odvaja staza za istoimeni vidikovac koji dominira cijelom bašćanskom dolinom, a lijevo nas planinarske oznake vode do Obzove, najvišeg vrha otoka Krka (568 m n/v)

Povratak je istim putem ili po dogovoru prije starta.

Oprema: standardna planinarska oprema (gojzerice, štapovi, S obzirom na prognozu poželjno je ponijeti dovoljno vode i zaštitu od sunca. Sa sobom ponijeti osobnu, planinarsku i zdravstvenu iskaznicu.

Prijavom na izlet svaki učesnik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.