Tura 6 vrhova 12.11-13.11.22.

Slike Dragan

Šest vrhova u dva dana s Platka (dvodnevni izlet)

Dan i datum: subota i nedjelja, 12 i 13.11.2022.

Vrsta prijevoza: Osobna vozila

Mjesto i sat polaska: Subota : Parkiralište  ispred restorana „Putniku“ nakon naselja Soboli na staroj cesti za Zagreb najkasnije u 7:00 sati!!

Povratak: nedjelja oko 17.00 sati

Cijena prijevoza i ostali troškovi: prijevoz, noćenje, polupansion (oko 200 kn), puni pansion (255 kn). Boravišna pristojba 10 kn.

Važno!!

Zbog rally utrke 12.11.2022. zatvara se od 7:30 do 17:00 sati cesta od skretanja za Platak do malog doma. Zato se kreće nešto ranije.

Opis izleta:

Izlet je prvenstveno isplaniran za polaznike planinarske škole kao dvodnevni izlet sa spavanjem i prehranom u planinarskom domu, ali se mogu priključiti i članovi koji mogu ili ne moraju noćiti u domu i mogu doći na oba izleta ili na jedan od.

Premda je u naslovu navedeno da se radi o 6 vrhova, kondicijski nije posebno zahtjevno jer se već polazna točka nalazi na visini od približno 1100 metara.

Prvi dan u planu je uspon na Tresku (1236 mnv), Bezimeni vrh (1206 mnv) i Velu Pliš (1141 mnv). Približno 15 km i šest sati hoda.

Drugi dan kreće se na Snježnik (1506 mnv), Medđuvrhi (1462 mnv) i Guslica (1490 mnv). Približno 12 km i 5 sati hoda, s polaskom u 9:00 sati iz Velikog doma.

Smještaj i prehrana:

Veliki dom Platak. U subotu večera. Noćenje. Nedjelja doručak i kasniji ručak.

Sobe za dvije i više osoba.

Rok prijave: petak, 11.11.2022.

Zahtjevnost staze: kondicijski i tehnički nezahtjevna.

Oprema: osnovna planinarska oprema, zaštita od kiše i vjetra i hladnoće.  Hrana i piće iz ruksaka za izlete, ponijeti dovoljno vode

Vodič: Dragan Nišler

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-u za tekuću godinu te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.