Kamenjak 19.11.22.

KAMENJAK (834 m n/v)

Dan i datum: subota 19.11.2022.

Vrsta prijevoza: osobni automobili

Mjesto i sat polaska (i stajališta): Gostiona Putniku - na izlasku sa autoceste na staru cestu za Zagreb (prije naplatnih kućica) skrenuti desno oko 100 m  u 8 i 30 sati

Povratak: oko 13 sati

Cijena i način plaćanja: u dogovoru sa vozačem

Opis izleta: Od gostione Putniku vozimo se starom cestom za Zagreb do ugibališta (parkirališta) ispod Kamenjaka gdje ostavljamo automobile. Odavde krećemo pješice prema vrhu Kamenjaka lijepo uređenom stazom (mulatijera) izgrađenoj u serpentinama, blagog nagiba što omogućava veoma lagan pristup vrhu. Vrijeme hoda do vrha je cca 1 sat.

Ako nas posluži vrijeme posjetit ćemo i malo zahtjevniji Mali Kamenjak.

Zahtjevnost staze (kondicijska i tehnička): Nezahtjevna

Oprema: Standardna planinarska oprema: gojzerice, štapovi, kabanica (obvezna), kapa, rukavice, topla jakna i dr.

Vodič: Ibro Veletanlić

Prijave i informacije: Ibro V. 091 7941091

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-u za tekuću godinu te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.