Posljednji izlet

21.02. Žbevnica

Nadolazeći izlet

Karavanke (SLO) 31.01. - 01.02.15.

Karavanke, Begunjščica (2060m) i Vrtača (2181m)

Dom na Zelenici (1563m)

tunel Ljubelj (1369m)

Datum: 31.1. i 1.2.2015

Dani: subota i nedjelja

Mjesto i vrijeme okupljanja: Vrata Jadrana u 6 sati

Prijevoz: autima (220 km od čega 120 km autoputa, ukupno oko 3 sata vožnje)

Smijer, trajanje hoda i težina puta:

subota (parking na ulazu u tunel Ljubelj-Dom na Zelenici-Centralna grapa-Begunjščica-Šestanski plaz-Dom na zelenici)

lagan, srednji i vrlo zahtijevn put

oko 5-6 sati hoda

nedjelja(Dom na zelenici-Suho ruševje-Centralna grapa-Vrtača-Dom na Zelenici-parking na ulazu u tunel Ljubelj)

lagan, srednji i vrlo zahtijevn put

oko 6-7 sati hoda

Spavanje: Dom na Zelenici

Oprema: cepin ili bajle, dereze, penjačji pojas, kaciga, 3 sponke, 2 zamke, štapovi, naočale, rukavice, kapa, jakna, termosica, planinarska iskaznica (sa markicom za 2015.) ...

Opis puta:

Subota, ujutro okupljanje i kava u 6 sati na Vartima Jadrana. Prelazimo granicu i kupujemo vinjete na pumpi u Ilirskoj Bistrici. Nastavljamo vožnju, bez zaustavljanja, do Ljubelja. Prije ulaza u Ljubeljski tunel sa lijeve strane nalazi se parking gdje ćemo ostaviti aute. Ovdje započinjemo turu uz skijašku stazu i do Doma na Zelenici imamo 1.30 sat laganog hoda. Nakon dužeg odmora i smiještaja u sobe krenuti ćemo na Begunščicu, do vrha ima oko 2.30 sati hoda, slijedi spust  preko Šentanskog plaza, večera i spavenje.

Nedjelja, ustajanje u 6 sati i doručak. U 7 sati polazimo na Vrtaču kroz dol Suhog ruševja. Na vrhu stoji veliki cepin i otvara se ljiepi pogled na Julijeske i Kamniško Savinjske alpe. Od doma do vrha imamo oko 2.5 sata hoda. Nakon silaza sa planine slijedi ručak  u gostišču Karavala Koren.

Troškovi: spavanje u domu 10 E, hrana u domu , gorivo i vinjeta 15 E, ručak

Napomene: imati dobru tjelesnu kondiciju i svu opremu za kretanje u zimskim uvijetima.  Vodiči zadržavaju pravo izmjene programa izleta obzirom na nepredviđene i objektivne okolnosti na terenu. U slučaju lošeg vremena ozlet se odgađa za idući vikend. Sastanak za ovu turu održati će se krajem siječnja iza redovne skupštine planinarskog društva.

Vođa puta i vodič: Zoran Sekovanić,  098 624 366