Posljednji izlet

21.02. Žbevnica

Nadolazeći izlet

Stara Baška - Obzova - Punat 28.02.15.

Datum: 28.2.2015. (subota)
Prijevoz: vlastiti (automobili)
Okupljanje: 8.00 h - Prgon  (na obilaznici iznad Punta)
Vrijeme hoda: 5 sati
Težina puta: lagan
Visin. razlika: 569 m
Vodič:  Ibro Veletanlić - tel. 091 7941091

Opis puta:
Iz luke Stare Baške idemo cestom oko 600 m u smjeru  Punta. Kod turističke table desno, oštrim usponom, vodi kamenita, lijepo uređena staza sa dosta kratkih serpentina i , nakon pola sata, dolazimo do točke STUPNA ( 270 m n/v ) a odave , blagim usponom , kroz mješavinu trave i kamenja staza vodi do točke JASENOVA ( 350 m n/v ) sa koje se pruža lijep pogled na otoke Prvić, Grgur, Rab i dalje prema Velebitu.
Od Jasenove se lagano uspinjemo stazom do lokve SPUHOTINA i dalje do vrha   VELI HLAM ( 482 m n/v ) Sa V. Hlama  staza nas vodi do točke LIPICA ( lokva ) odakle se pruža prekrasan pogled na cijelu baščansku dolinu i mjesta u njoj.
Dalje idemo grebenom preko ZMINE do OBZOVE ( 569 m n/v ) najvišeg  vrha otoka Krka. Odavde se spuštamo preko BRESTOVICE do križanja NA HRAMČIĆI ( lokva ) pa kroz šumu šmrike do  MALANTRUŠA i VRH RUNTEL-a do RICOMP-a gdje završava naš izlet.

Oprema: standardna planinarska oprema (ne zaboraviti vodu). Sa sobom ponijeti planinarsku, zdravstvenu i osobnu iskaznicu.

Napomena: Izlet je na vlastitu odgovornost.
                 U slučaju lošeg vremena izlet može biti odgođen.