Posljednji izlet

Kolovratske stijene 31.05.15.

Kolovratske stijene 1090 m
primorska strana od Luke Krmpotske
Datum: nedjelja, 31. 5. 2015.
Prijevoz: bus 20 mjesta iz Krka u 7:00 h, cijena 70,- kn;
sv. Vid 7:15, Kijac 7:25, Omišalj 7:35 h, benz. stanica Tifon iza mosta u 7:45 h;

Težina staze: lagana, djelomično šumovita staza, 4 h hoda, duljina staze 11 km; ukupni uspon oko 460 m;

Vodič: Stjepan Janeković, mob: 0921147500

Kolovratske stijene pružaju se južno od skupine Samarskih i Bijelih stijena, kao osamljeni greben na samome rubu Velike Kapele, tamo gdje se njezini pristranci počinju spuštati prema moru. Stjenoviti vršni dio grebena Kolovratskih stijena dugačak je oko 1 km. Kolovratske su stijene među planinarima manje poznate jer ih ljepotom i visinom zasjenjuju Bijele i Samarske stijene, no čar im je upravo u osamljenosti i blizini mora, iako nema direktnog vidika s vrha na more.

Opis puta:
Vozimo se nakon mosta prema Crikvenici, Novom Vinodolskom i Klenovice gdje skrećemo u brdo do Luke Krmpotske i lovačkog doma Zvonko. Početak staze ide najprije šumskim putem i zatim šumskom stazom usponom do Kolovratskih stijena
1090 m. Planiramo posjet konobi Studec kod Pavlomira.
Oprema: Primjerena odjeća za planinarenje u proljeće. Ponijeti planinarsku, osobnu i zdravstvenu iskaznicu.
Izlet je na vlastitu odgovornost!