Posljednji izlet

Nadolazeći izlet

Mangart (SLO) 29.08.-30.08.15.

Slike Ibro

Mangart ili Mangrt je planina u Julijskim alpama, na granici između Slovenije i Italije. Treći je najviši vrh u Sloveniji iza Triglava i Škrlatice. Cesta na Mangratskom sedlu je najviša cesta u Sloveniji.

Datum: 29. i 30. 8. 2015 (subota i nedjelja)

Okupljanje: Vrta Jadrana, 5.30 sati

Prijevoz: automobilima (Krk-Mangartsko sedllo,  280 km, 4.30 h)

Smjer: Mangartsko sedlo – Slovenska put – Mangart – Via normale – Mangartsko sedlo

Trajanje hoda: uspon 2,5 sati i silazak oko 2 sata

Težina puta: vrlo zahtjevna markirana put

Visinska razlika: 624m

Oprema: kaciga, komplet za sam osiguravanje (penjački pojas i ferata komplet), rukavice, jakna, planinarska iskaznica, bicikla…

Spavanje: Koča na Mangartskom sedlu

Opis puta:

Okupljanje na Vratima Jadrana i vožnja do Kobarida gdje ćemo doručkovati i popiti kavu. Slijedi još oko pola sata vožnje do Bovca. U planu je rekreacijska vožnja biciklima i kupanje uz dolinu Soče. U večernjim satima nastavljamo autima do Koče na Managartskom sedlu. Nakon  večere slijedi šetnja po Mangartskom sedlu i spavanje.

U nedjelju rano ujutro započinjemo uspon po Slovenskoj poti, stijena osigurana sajlama i klinovima. Put je vrlo zahtjevan i prikladan za iskuse alpske planinare. Obavezno je imati kacigu i opremu za samo-osiguravanje!

U povratku planiramo kupanje i ručak u Bovcu.

Napomene:

- zainteresirani prijaviti se vodiču najkasnije do 27.8.2015.

- troškovi : najam bicikla, večera i spavanje u domu, ručak u Bovcu, gorivo i vinjeta.

Vođa puta: Zoran Sekovanić, 098 624 366