Posljednji izlet

Nadolazeći izlet

NP Paklenica 17.10.-18.10.15.

Kanjon Male Paklenice - Ramića dvori - kanjon Velike Paklenice

Datum: 17. i 18.10.2015. (subota i nedjelja)

Prijevoz: osobna vozila

1. DAN

07.00 - Okupljanje na benzinskoj postaji Tifon nakon Krčkog mosta.

Magistralom: Senj, Karlobag, Starigrad Paklenica - Seline - Jukići - parkiralište ulaza u kanjon Male Paklenice. Udaljenost ca 200 km.

Ulaznice za članove HPD-a (iskaznica), 20 kn dnevno. Dnevna parkirna karta po vozilu 10, kn

10.00 - Uspon kanjonom Male Paklenice (15 n/m) u pravcu Sv. Jakov - Velika Močila (776 n/m)

preko prijevoja (850 n/m) pod Samardžinovac te vodotokom V. Paklenice do Planinarskog doma (480 n/m) te petnaestak minuta do Ramića dvori u zaseoku Ramići - večera, odmor, spavanje.

Ukupna dužina staze ca 14.000 m i savladavanje visinske razlike ca 850 m.

Staza kroz kanjon Male Paklenice je zahtjevna, ima stijena, penjanja, tu i tamo sajli, preskakanja po oblom riječnom kamenju. U slučaju prethodno kišna vremena moguća su mjesta prekrivena vodom što zahtijeva izuvanje/skidanje radi prolaza.

Planirano vrijeme hoda: ca 6 - 7 sati

2. DAN

08.00 - Pokret iz Ramića dvori - planinarski dom - kanjon Velike Paklenice (Lugarnica - Katića mlin - izlaz V. Paklenica) - Poučnom stazom smjer Jukići - parkiralište M. Paklenica

Dužina staze ca 11.000 m, planirano vrijeme hoda 4 - 5 sati. Visinska razlika ca 500 m

Mogućnost ručka: Restoran Dinko, Starigrad Peklenica (po narudžbi)

Oprema: Planinarska obuća i odjeća primjerena godišnjem dobu i vremenu. Zdravstvena, osobna i planinarska iskaznica sa plaćenom članarinom 2015. Ostala obvezna planinarska oprema (prva pomoć, rezervna odjeća, svjetiljka…), najmanje 2 litre vode, hrana, zaštita od sunca ili hladnoće…

Broj sudionika ograničen obzirom na smještaj u Ramića dvori. Sobe 4-5 kreveta. U vlastitoj vreći 60 kn, sa posteljinom 75 kn. Večera (grah ili gulaš) 50 kn, doručak 35-50 kn.

Prijave: na mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   najkasnije do 14.10.2015. sa naznakom mogućnosti vozača i vozila, te željom korištenja i vrste večere i/ili doručka. Naknada vožnje 1,50 kn/km

Prijavom je učesnik upoznat sa zahtjevima izleta, te da ispunjava fizičke, tehničke i zdravstvene uvjete za sigurno sudjelovanje, da ima plaćenu članarinu 2015. te pristupa izletu na vlastitu odgovornost. U slučaju lošeg vremena izlet se može otkazati a uvjeti na terenu mogu uzrokovati promjenu temeljnog plana izleta o čemu odlučuju vodiči.