Upoznavanje majčine dušice 06.05.18.

Slike Stjepan

U nedjelju, 6.5.2018., naša vodičkinja- pripravnica Ankica Šamanić vodi nas u Gabonjin na upoznavanje i branje majčine dušice.

Okupljanje u 8,00 sati na proširenju kod groblja u Gabonjinu.

Od tuda krećemo glagoljaškom stazom prema vidikovcu i crkvici Sv.Petra. Na obližnjoj livadi slijediti će kratka prezentacija majčine dušice i njezine uporabe. Po završetku branja, stazom ćemo se uputiti prema Malinskoj i moru.

Povratak na ishodište očekuje se u popodnevnim satima.

Potrebna oprema: za branje bilja potrebno je ponijeti platnenu vrećicu i obične škarice, a za cjelokupni izlet treba imati standardnu odjeću i obuću prilagođenu vremenskim prilikama,zaštitu od sunca, puno vode i marendu iz ruksaka.

Izlet je na vlastitu odgovornost.

Molimo da se za izlet prijavite Ankici na tel.099 48 48 800.