Pohod Vrbniče nad morem 15.04.12.

U organizaciji TZO Vrbnik i PD Obzova, u nedjelju 15. travnja 2012. održan je treći po redu

planinarski pohod na otoku Krku i prvi u Vrbniku.

Slike Dragan N.

Usprkos nepovoljnoj vremenskoj prognozi koja se i obistinila, okupilo se u Vrbniku oko 150 planinara iz

• PD Duga, Rijeka
  • PD MIV, Varaždin
  • PD Skradski vrh, Skrad
  • PD Strilež, Crikvenica
  • i domaćina PD Obzova, Njivice
Uz neumornu i vrijednu direktoricu TZO Vrbnik gđu. Sanju Polonijo, te vrbničkih ugostitelja iz konoba "Luce", "Nade" i "Gospoje", uspješno je odrađen ugostiteljski dio programa. Vodički dio odradili su društveni vodiči PD Obzove, g. Ibro Veletanlić šetnicom uz more od Vrbnika do ruine crkvice sv. Marak i natrag od oko 8 km i g. Stjepan Janeković kružnom stazom do izvora Vele Rike, preko Malog Hlama 446 m, Luga i Vrbničkog polja od oko 12 km. Iako je proljetna kišica rominjala cijelo prijepodne, to nije omelo planinare u pohodu, a usputno branje šparoga nadoknadilo je vremenske neprilike.
Nakon izvrsne pašte i fažola i pića po izboru i druženja za stolom, većina sudionika bila je zadovoljna i razišla se s obećanjem za uskoro novo viđenje.

Okupljanje od 9:00 h, pokret u 10:00 h, parking za autobuse, Vrbnik, otok Krk

Grupa A: Vrbnik - pod Čerenec - pod Mali Hlam - Mali Hlam 446m - Hlam 425m - Čičišće - Lug - Vrbnik
- oko 12 km, s pauzama 5-6 sati hoda, srednje teška staza, djelomično po kamenitom kršu, oko 500 m visinske razlike

Grupa B: Vrbnik - Kostrij - sv. Marak - Vrbnik
- oko 10 km, s pauzama 3-4 sata hoda, lagana staza uz more, oko 100 m visinske razlike

Grupa C:
vođeni obilazak Vrbnika
- oko 2 km, 1:30 h, šetnja po gradu

Kotizacija za učestvovanje iznosi 10 kn i osigurava jedan obrok bez pića nakon povratka od 14:00 do 16:00 h, a uplaćuje se prije početka pohoda u Vrbniku.
Molimo zainteresirane pojedince i planinarska društva, da se zbog organizacijskih potreba najave s brojem sudionika.

Radujemo se vašem dolasku.

Za PD Obzova
tajnik