Platak - Risnjak 02.03.

Broj izleta: 120

Datum: 2.3.2014. 7:30

Dan: Nedjelja

Mjesto i vrijeme okupljanja: Tifon, most

Prijevoz : osobni auto

Smjer: PLATAK (Mali dom) – RISNJAK - PLATAK

Trajanje hoda: 4-5 sati

Vodič : France Chopinet : 099 67 65 339

Opis puta:

Od Malog doma na Platku vidjeti ćemo planinske oznake za Risnjak, koje nas usmjeravaju na šumsku stazu, koja se polako uspinje uz skijašku stazu. Nakon približno 15 minuta hoda, oznake nas usmjere lijevo gore na put po kojem uskoro stižemo do sljedeće ceste. Nastavljamo lijevo (loše označeno) po cesti, koja nas u narednih par minuta dovede do raskrižja putova, gdje nastavljamo desno u smjeru "Snježnik preko grebena".  Postupno, sve lošija cesta nas kroz nekoliko minuta dovede do slijedećeg raskrižja putova, gdje nastavljamo u smjeru Risnjak.

Zahvaljujući izdvojenom položaju i visini, Risnjak je jedan od najljepših vidikovaca u Hrvatskoj. Osobito su dojmljivi vidici na Snježnik, slovenski Snežnik, Obruč, Učku i Riječki zaljev. Vršno područje Risnjak obuhvaćeno je granicama Nacionalnog parka Risnjak.

Poslije izlet ručak u Malom domu na Platku.

Informacije i prijave:  France Chopinet 099 67 65 339, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  do  27.2.2014

Oprema:
- voda (1.5 litra), hrana po želji
- gojzerice ili čvrste treking tenisice, štapove
- planinarska i zdravstvena iskaznica

-Zimska odjeća

Napomene: ▲ izlet je na vlastitu odgovornost