Crni vrh (Hahlići) 06.12.14.

Crni vrh (Hahlići) – 1335 mnv

Datum:                                               06.12.2014.
Dan:                                                   Subota
Mjesto i vrijeme okupljanja:         Veliko parkiralište na Platku, 8.00 sati

Smjer:                                               Platak - Crni vrh – Platak, visinska razlika: 235 m

Trajanje hoda:                                  oko 6h laganog hodanja, završni uspon (~pola sata) je zahtjevan
Prijevoz :                                           osobnim automobilima

Vodič i prijave :                                Ibro Veletanlić (0917941091)

Opis puta:

Od parkirališta idemo lijevo, pored Velikog doma, pa preko livada Velikog Pribeniša do početka šume gdje nailazimo na markiranu stazu koja vodi prema Hahlićima.

Nakon 30 minuta hoda dolazimo u područje Jagarova Kalića gdje se lijevo odvaja staza za
Crni vrh (križanje).
Veći dio puta je dobra šumska cesta s nekoliko priječnica i vodi do napuštene lugarnice u podnožju Crnog vrha. Od ovog mjesta započinje pravi uspon, u početku kroz šumu, a potom preko stijena (potrebno je koristiti i ruke) i za ~ pola sata stižemo na sam vrh.
Za lijepog vremena s vrha se vide Primorski Klek, planine oko Hahlića, Učka, otoci Krk, Cres pa čak i Velebit. Za one koji ne vole stijene, postoji pitomija staza koja dolazi s druge strane Crnog vrha kroz šumu. Povratak je za obje grupe (ako ih bude) kroz šumu bez stijena.

Za izlet je potrebna standardna planinarska oprema. Ponijeti dovoljne količine vode te planinarsku, zdravstvenu i osobnu iskaznicu.

Cijena prijevoza je za osobne automobile 1 kn/km, dijeljeno na broj osoba, a za slučaj prijevoza autobusom cijena se određuje prema broju učesnika.
Prijavom na izlet svaki učesnik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.

U slučaju lošeg vremena ili drugih , nepredviđenih okolnosti, moguće su promjene plana ili potpuno otkazivanje izleta.